Sis değil soba dumanı - Diyar Haber DiyarhaberDiyar Haber Diyarhaber

26 Şubat 2021 - 03:41

Sis değil soba dumanı

KIŞ AYLARININ GELMESİ İLE BİRLİKTE HAVA KİRLİLİĞİ GAZİANTEP’TE ETKİSİNİ GÖSTERDİ. BACALARDAN ÇIKAN DUMAN KENTİN ÜSTÜNÜ KAPLARKEN ORTAYA ÇIKAN GÖRÜNTÜ İSE ÜRKÜTTÜ.

Sis değil soba dumanı
Son Güncelleme :

12 Ocak 2021 - 15:00

18 Haber

Kış aylarının gelmesi ile birlikte hava kirliliği Gaziantep’te etkisini gösterdi. Sobaların yanmasıyla kentin üzerini duman kaplarken ortaya çıkan görüntü ise ürküttü.

Kentte, özellikle akşam ve sabah saatlerinde müstakil evlerin bulunduğu mahallelerde yoğun duman görülüyor. Doğalgaz kullanımı yaygınlaşmasına rağmen bazı bölgelerde sobaların yanmasıyla birlikte il geneline yayılan duman yaşamı olumsuz etkiliyor. Duman nedeniyle zaman zaman sürücülerin görüş mesafesi düşerken, vatandaşlar da hava kirliliğinden şikayet ediyor.

Gaziantep’teki hava kalitesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı Ulusal Hava Kalitesi İzleme Ağı tarafından ‘orta’ seviyede gösterilirken kent için ise “Hava kalitesi uygun fakat alışılmadık şekilde hava kirliliğine hassas olan çok az sayıdaki insanlar için bazı kirleticiler açısından orta düzeyde sağlık endişesi oluşabilir” uyarısında bulunuldu.

%d blogcu bunu beğendi: