Aliağa’daki öğrencilere tablet desteği - Diyar Haber DiyarhaberDiyar Haber Diyarhaber

26 Şubat 2021 - 15:37

Aliağa’daki öğrencilere tablet desteği

İZMİR’İN ALİAĞA İLÇESİNDE YAŞAYAN HAYIRSEVER ŞİMŞEKLER AİLESİ, KORONA VİRÜSÜ SALGINI DOLAYISIYLA UZAKTAN EĞİTİMİN YAPAN İHTİYAÇ SAHİBİ 70 ÖĞRENCİYE TABLET DESTEĞİNDE BULUNDU. (FOTOĞRAFTA SOLDAN SAĞA ALİAĞA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ DR. ERDOĞAN AKYÜZ, İŞ ADAMI ADEM ŞİMŞEK, ALİAĞA KAYMAKAMI ÖMER KARAMAN)

Aliağa’daki öğrencilere tablet desteği
Son Güncelleme :

07 Ocak 2021 - 13:15

12 Haber

İzmir’in Aliağa ilçesinde yaşayan hayırsever Şimşek ailesi, korona virüsü salgını dolayısıyla uzaktan eğitimin yapan ihtiyaç sahibi 70 öğrenciye tablet desteğinde bulundu.

Şimşekler ailesi, korona virüsü nedeniyle uzaktan eğitim gören öğrencileri unutmadı. Bu kapsamda aile, uzaktan eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet desteğinde bulundu. Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman, Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz ve Şimşek ailesi adına Adem Şimşek arasında ise protokol imzalandı. İmzaların atılmasının ardından Adem Şimşek, 70 tableti kaymakamlığa teslim etti.

Kaymakam Ömer Karaman, “Tüm dünyayla birlikte ülkemizi de etkisi altına alan ve küresel bir salgın olan korona virüsü salgını dolayısıyla okullara ara verilmiş, eğitim ve öğretim faaliyetlerine Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden uzaktan eğitim modeline geçilmiştir. Bu zorlu süreçte çocuklarımızın derslerinde geri kalmaması için hayırsever Şimşekler ailesi, kaymakamlığımıza tablet bağışında bulunmuştur. Tablet bağışlarıyla ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin geleceklerine ışık oldukları için bir kez daha Şimşekler ailesine teşekkür ediyorum” dedi.

Kaymakam Karaman da, daha sonra alınan tabletleri öğrencilere ulaştırmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz’e teslim etti.

%d blogcu bunu beğendi: