Yeniden Refah Partisi Diyarbakır Kadın Kolları Kadına yönelik şiddet için basın açıklaması yaptı. - Diyar HaberDiyar Haber

17 Ağustos 2022 - 16:23

Yeniden Refah Partisi Diyarbakır Kadın Kolları Kadına yönelik şiddet için basın açıklaması yaptı.

Yeniden Refah Partisi Diyarbakır Kadın Kolları Kadına yönelik şiddet için basın açıklaması yaptı.
Son Güncelleme :

25 Kasım 2021 - 14:48

152 views


Yeniden Refah Partisi Diyarbakır Kadın Kolları Başkan Handan Tolu Kadınlara yönelik şiddet, dünyanın pek çok yerinde rastlanan ve halen çözüm bekleyen insan hakları ihlallerindendir dedi. Kadınlar, pek çok alanda, çocuk-yetişkin, çalışan-çalışmayan gibi ayrımlar olmaksızın, çeşitli şiddet biçimleriyle karşı karşıya kalmaktadırlar. Kadınların en sık karşı karşıya kaldıkları şiddet çeşidi ise aile içi şiddettir.
Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele edilmek üzere ilan edilmiş bugünde, artık yaşanan cinayetler şiddetin ötesinde katliam boyutuna ulaşmıştır. Bu gerçeği ifade etmekten ötürü utanç ve derinden üzüntü içerisindeyiz. Her geçen gün “Kadınların Yaşam Hakkı” teminatını güvenliğini yitirir duruma gelmiştir. Küresel çapta uygulanan politikaların etkilerinden kaynaklanan sonuçlarını irdeleyecek olursak toplum huzurunun yok olmasında en önemli argüman; Kadının şiddet gördüğü ve huzursuz olduğu toplum olduğu tarihin her safhasında görmemiz mümkündür. Kitle İletişim araçları üzerinden işlenen sistematik plan ve politikaları sonucu kadın cinayetleri konulu yayınlar ve teşvik edici söylemler bunda büyük pay sahibidir. Ülkemizde ise sadece Yeniden Refah Partisi’nin karşı kurduğu ve iptal edilmesine öncülük ettiği “İstanbul Sözleşmesi” kadın haklarını koruyan değil eşitsizlikler dolu uygulamaları ile aile kurumunun yıkılmasına hizmet eden içeriği neticesinde Kadını hedef haline getirmiş ve işlenen kadın cinayetlerine ciddi katkı sunmuştur. Yeniden Refah Partisi olarak sadece ekonomik politikalar ile değil toplumsal huzurun ve refahın sağlam bir aile yapısıyla da sağlanması
gerektiğine inanarak Aile ve Sosyal Politikalar çerçevesinde güçlü reformlar hedeflemekteyiz. Toplumun her kesiminde dinimizin emrettiği üzere “cennet annelerin ayakları altındadır” övgüsüne yaraşır şekilde kadınlarımıza davranılması gerektiğini ifade ediyor ve bir an önce kadın cinayetlerinin konuşulmadığı bir toplum için herkesi bu mücadeleyi vermeye davet ediyoruz.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.