Basının ve kamuoyunun Dikkatine. - Diyar HaberDiyar Haber

22 Ekim 2021 - 08:43

Basının ve kamuoyunun Dikkatine.

Basının ve kamuoyunun Dikkatine.
Son Güncelleme :

11 Ekim 2021 - 18:34

22 views

Değerli Diyarbakırlı Hemşehrilerim,
Değerli vatandaşlarım ,
Bilindiği üzere hükümetin politikası gereği güneydoğudaki elektrik kurumlarını , yap-işlet-devret adı altında 2013’ten bu tarihe kadar Özelleştirilen firma idare etmektedir.

Yap-işlet-devret mantığı Cumhurbaşkanı Turgut Özal zamanından beri ülkemizde aktif şekilde kullanılan bir ekonomi politikasıdır. Osmanlı devleti , Fransa, İngiltere gibi ekonomide ön planda olan ülkelerde de kullanılmaktaydı ve halen kullanan ülkeler bulunmaktadır. Fakat AK PARTİ hükümeti döneminde farklı yerlere çekilip, rant sağlanan bir sistem haline dönüşmüştür. Devlete kazancı olması gereken bu sistemde , kurumlar ihaleyi alıp kar sağlayıp, tekrardan kurumların eksiksiz tam şekilde işletilmesine olanak oluşturup, sözleşmeleri bitince devlete kurumu devrederler.Sistemin amaçlarından biri de halka ulaşan hizmetin kesintisizliği ve enflasyon rakamlarını geçmeyecek şekilde zamların oluşturulmasıdır.

1 Temmuz 2021 tarihinde yapılan açıklamada , vergi ve fonlar dahil yüzde 15 zam yapılacağı söylenmiştir. Bundan sonra da açıklanan herhangi bir zam haberi bulunmamaktadır. Yaptığı görevi yerine getiremeyen iktidar yönetimi , özelleştirmelere de herhangi bir denetim sağlayamadığından, ayrıca bu zamana kadar pozitif ayrımcılık sağlanan Özelleştirmenin , yaptığı zamlara da herhangi bir ses çıkartamadığı görülmektedir. Son günlerde Diyarbakır ve genelinde zamların yüzde 50 lere yaklaştığı görülmektedir. Özellikle yeni gelen elektrik faturalarına bakıldığında da , halkımızda görecektir ki, enflasyonu tutamayan yönetimin , açıkladığı zamların haricinde , özelleştirmelerin de tıpkı bir aracı gibi yüzde 15 üzerine kendi paylarını da ekleyip halka yansıtmaktadırlar.

Şimdi soruyorum ,
4 kişilik ailenin hesabını simit-ÇAY üzerinden yapanlara , halka yüzde 15 deyip yüzde 50 fatura yansıtanlara , ülkemizde enflasyon yüzde 14 diyenlere , dere yatağına imar izni verenlere , günlerce yangın söndürmekte güçlük çekenlere ,

-Esas olan sizin açıklandığınız zamlar mıdır ? Yoksa özelleştirmelerinizin dayattıkları mıdır ?
-Enflasyon yüzde 14 ise , yapılan bu elektrik zamlarını nereye eklenmiştir ?
-Miting’de haykıra haykıra konuşan sizler , seçim zamanında yangında kül bırakmayan sizler , halkın geçimi söz konusu olunca neden asgari ücret zamlarındaki gibi SESSİZ kalıyorsunuz ?!

Ayrıca EPDK yetkililerine sesleniyorum ;
-Halkın her defasında gidip faturalarına itiraz mı etmesi gerekiyor ?
-Dicle elektrik adı altında , Eksim Holding’in yaptıkları hangi hukuka sığmaktadır ?

Kayapınar bölgesinde olan bir esnafımızın elektrik faturasındaki bir aylık değişimi takdirinize sunuyorum bu sadece tek bir insanın yaşadığı bir durum değil milyonlarca insanın maruz kaldığı zor bir durumdur takdir halkımızındır…
Siz değerli halkımızın neler yaşadığını ne sıkıntılar çektiğini ve yapılan eziyetlerin zulüm boyutuna ulaştığını bu halkın bir parçası olan Yeniden Refah Partisi ve sayın Genel başkanımız Fatih Erbakan başta olmak üzere bizzat yaşıyor ve görüyoruz.Halkın yanında ve her zaman halkın lehine karar alacak olan bu oluşumu desteklemenizi canı gönülden siz değerli hemşehrilerimden ve çok kıymetli halkımızdan rica ediyorum.Yaşamayı,hayatta kalabilmeyi bu kadar zorlaştırıp ölüm kalım savaşına çevrilmesini kabul etmiyor ve bir an önce Genel başkanımız öncülüğünde bitmesini Yüce ALLAH’tan diliyorum…
Saygılarımla

Yeniden Refah Partisi

Kayapınar ilce Başkanı

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.