Rehin alınan hemşireden, kendini kurtaran kahraman emniyet müdürüne teşekkür ziyareti - Diyar Haber DiyarhaberDiyar Haber Diyarhaber

27 Şubat 2021 - 19:25

Rehin alınan hemşireden, kendini kurtaran kahraman emniyet müdürüne teşekkür ziyareti

GEÇTİĞİMİZ HAFTA ŞİŞLİ’DE ÖZEL BİR CERRAHİ TIP MERKEZİNDE RAMAZAN K. ADLI BIÇAKLI SALDIRGAN TARAFINDAN REHİN ALINAN HEMŞİRE, KENDİNİ KURTARAN KAHRAMAN EMNİYET MÜDÜRÜNE TEŞEKKÜR ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRDİ. EDİNİLEN BİLGİYE GÖRE, GERİDE KALAN YILIN SON GÜNÜNDE MEYDANA GELEN REHİNE OLAYI, ŞİŞLİ’DE ÖZEL BİR CERRAHİ TIP MERKEZİNDE YAŞANMIŞ, TIP MERKEZİNE GELEN RAMAZAN K., ELİNDEKİ KESİCİ ALETLE HEMŞİRE HAYRÜNNİSA C.’Yİ BİR SÜRE REHİN ALMIŞTI. İHBAR ÜZERİNE OLAYDAN KISA SÜRE SONRA BERABERİNDEKİ POLİS EKİPLERİYLE BİRLİKTE SÖZ KONUSU TIP MERKEZİNE ULAŞAN ŞİŞLİ İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜ ÖZAY KAYHAN, SALDIRGANLA İLK OLARAK DİYALOĞA GEÇİP İKNA YOLUNU DENEMİŞ, ARDINDAN DA ANİ BİR REFLEKSLE EVLİ VE BİR ÇOCUK ANNESİ SAĞLIK GÖREVLİSİNİ BIÇAKLI SALDIRGANIN ELİNDEN KURTARMAYI BAŞARMIŞTI. RAMAZAN K.’NIN ELİNDEN KURTARILAN O HEMŞİRE, KENDİ EŞİ DE BİR HEMŞİRE OLAN KAHRAMAN EMNİYET MÜDÜRÜ ÖZAY KAYHAN’I ZİYARET ETTİ. DÜN EŞİ VE GAZİ BİR AKRABASI İLE BİRLİKTE ŞİŞLİ KAYMAKAMLIĞI’NA GİDEN HEMŞİRE HAYRÜNNİSA C., BURADA KAYMAKAM ALİ FUAT TÜRKEL VE İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜ KAYHAN’A TEŞEKKÜR ETTİ. KAYMAKAM TÜRKEL’İN EV SAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞEN ZİYARETTE OLDUKÇA DUYGUSAL ANLAR YAŞANIRKEN, SALDIRGANIN ELİNDEN KURTARILAN HEMŞİREYİ HASTANEDE TEDAVİ GÖRDÜĞÜ SIRADA İLK ARAYAN, YİNE KAHRAMAN POLİS MÜDÜRÜNÜN EŞİ OLDUĞU ÖĞRENİLDİ. EMNİYET MÜDÜRÜ ÖZAY KAYHAN’IN EŞİ, OLAYIN ARDINDAN HASTANEDE TEDAVİ GÖREN MESLEKTAŞINI ARAYIP GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİNİ İLETMİŞ, TESELLİ EDİP MORAL VERMİŞTİ.

Rehin alınan hemşireden, kendini kurtaran kahraman emniyet müdürüne teşekkür ziyareti
Son Güncelleme :

08 Ocak 2021 - 1:10

20 Haber

Geçtiğimiz hafta Şişli’de özel bir cerrahi tıp merkezinde Ramazan K. adlı bıçaklı saldırgan tarafından rehin alınan hemşire, kendini kurtaran kahraman emniyet müdürüne teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.

Edinilen bilgiye göre, geride kalan yılın son gününde meydana gelen rehine olayı, Şişli’de özel bir cerrahi tıp merkezinde yaşanmış, tıp merkezine gelen Ramazan K., elindeki kesici aletle hemşire Hayrünnisa C.’yi bir süre rehin almıştı.

İhbar üzerine olaydan kısa süre sonra beraberindeki polis ekipleriyle birlikte söz konusu tıp merkezine ulaşan Şişli İlçe Emniyet Müdürü Özay Kayhan, saldırganla ilk olarak diyaloğa geçip ikna yolunu denemiş, ardından da ani bir refleksle evli ve bir çocuk annesi sağlık görevlisini bıçaklı saldırganın elinden kurtarmayı başarmıştı.

Ramazan K.’nın elinden kurtarılan o hemşire, kendi eşi de bir hemşire olan kahraman emniyet müdürü Özay Kayhan’ı ziyaret etti. Dün eşi ve gazi bir akrabası ile birlikte Şişli Kaymakamlığı’na giden hemşire Hayrünnisa C., burada Kaymakam Ali Fuat Türkel ve İlçe Emniyet Müdürü Kayhan’a teşekkür etti.

Kaymakam Türkel’in ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette oldukça duygusal anlar yaşanırken, saldırganın elinden kurtarılan hemşireyi hastanede tedavi gördüğü sırada ilk arayan, yine kahraman polis müdürünün eşi olduğu öğrenildi.

Emniyet Müdürü Özay Kayhan’ın eşi, olayın ardından hastanede tedavi gören meslektaşını arayıp geçmiş olsun dileklerini iletmiş, teselli edip moral vermişti.

%d blogcu bunu beğendi: