Bodrum’da fırtına nedeniyle feribot seferleri iptal edildi, deniz kahverengiye döndü - Diyar Haber DiyarhaberDiyar Haber Diyarhaber

24 Şubat 2021 - 23:21

Bodrum’da fırtına nedeniyle feribot seferleri iptal edildi, deniz kahverengiye döndü

MUĞLA’NIN BODRUM İLÇESİNDE GECE SAATLERİNDE BAŞLAYAN VE SAATTEKİ HIZI 70 KİLOMETREYE KADAR ULAŞAN FIRTINA HAYATI OLUMSUZ YÖNDE ETKİLEDİ

Bodrum’da fırtına nedeniyle feribot seferleri iptal edildi, deniz kahverengiye döndü
Son Güncelleme :

12 Ocak 2021 - 15:40

Muğla’nın Bodrum ilçesinde gece saatlerinde başlayan ve saatteki hızı 70 kilometreye kadar ulaşan fırtına hayatı olumsuz yönde etkiledi.

Bodrum Belediyesi ve Liman Başkanlığı, balıkçıların ve yat sahiplerinin liman dışına çıkmamaları için sık sık uyarılarda bulundu. Meteoroloji yetkilileri şiddetli fırtınanın Çarşamba günü sabah saatlerinde etkisini kaybedeceğini bildirdi.

Gece başlayan ve güneydoğu yönünden esen fırtına Bodrum’da etkili olmaya başladı. Saatteki hızı zaman zaman 70 kilometreye kadar ulaşan fırtına nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşadı. Kıyı kesimlerini vuran fırtına nedeniyle Ortakent, Bitez, Gümbet ve Kumbahçe sahilinde dalgalar oluştu. Denizin mavisi yerini kahverengiye bırakması ise dikkatlerden kaçmadı.

Denizde etkisini daha çok gösteren şiddetli fırtına nedeniyle bazı işletmeler kum torbaları ile dükkanlarına barikat kurdu. Bodrum-İstanköy (Kos) ve Bodrum-Datça feribot seferleri yapılamadı. Bodrum Belediyesi ve Liman Başkanlığı, balıkçıların ve yat sahiplerinin liman dışına çıkmamaları için sık sık uyarılarda bulundu. Meteoroloji yetkilileri şiddetli fırtınanın Çarşamba günü akşam saatlerinde etkisini kaybedeceğini bildirdi.

%d blogcu bunu beğendi: